Przed nami XI kolejka Klasy Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, a w niej wielkie derby powiatu kamieńskiego. W sobotę, Gryf podejmie rezerwy Vinety Wolin.

Po dwóch domowych meczach bez udziału publiczności, zawodnicy Gryfa będą mogli ponownie poczuć wsparcie swoich fanów. I to akurat w tak ważnym dla układu tabeli meczu. W sobotę do Kamienia Pomorskiego przyjedzie rywal zza miedzy – Vineta II Wolin, czyli dotychczasowy lider rozgrywek. Bez względu na wynik tego meczu „Wikingowie” pozostaną na pierwszym miejscu, albowiem mają obecnie cztery punkty przewagi nad drugi Gryfem.

Pojedynkom obu zespołów od zawsze towarzyszy duży ładunek emocjonalny i w sobotę na pewno nie będzie inaczej.

– Mecze derbowe pomiędzy Vineta, a Gryfem zawsze budziły więcej emocji i dodatkową motywację. Jako kapitan mogę zapewnić, że w sobotę nikt nie odstawi nogi – deklaruje na fanpage’u „Wikingów” kapitan rezerw, Adam Osieleniec.

Podopieczni Rafała Gutowskiego są beniaminkiem tegorocznych rozgrywek, który radzi sobie nadzwyczaj dobrze. W dziesięciu kolejkach, ekipa z Wolina straciła punkty tylko raz – remisując z Masovią. Pozostałe mecze kończyły się zwycięstwem rezerw Vinety.

Gryf, po serii trzech remisów, na dobre powrócił na zwycięska ścieżkę. Zespół trenera Purczyńskiego jest do tej pory jedną z trzech niepokonanych ekip i może pochwalić się najszczelniejszą defensywą. Ponadto niebiesko-biało-czerwoni mają już za sobą spotkania z Regą, Łożnicą czy Spartą czyli drużynami, które od początku są wymieniane w gronie faworytów. We wspomnianych pojedynkach Gryf ugrał 5 punktów dzięki zwycięstwu nad Regą i dwóm remisom. Vineta II w piątej kolejce pokonała trzebiatowską jednostkę, jednak jak do tej pory był to jedyny mecz z silnym rywalem. W sobotę obie ekipy czeka poważny sprawdzian.

– Sobotni mecz zapowiada się na najważniejszy w tej rundzie. Damy z siebie wszystko, aby zbliżyć się do fotelu lidera i małymi kroczkami kontynuować marsz do upragnionego celu – powiedział zawodnik Gryfa, Bartosz Mucha.

Powrót kibiców na trybuny i derbowy mecz lidera z wiceliderem – chyba nie można mieć lepszych planów na sobotę. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

XI kolejka Klasy Okręgowej
Gryf Kamień Pomorski vs. Vineta II Wolin
Sobota (21.10.2023), godzina 14:00
Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim
Ul. Wolińska 1