Opisywany przez nas temat radiowozów kamieńskiej drogówki pojawił się w trakcie dyskusji nad wnioskiem o odwołanie wicepremier Beaty Szydło. Poruszyła go posłanka Urszula Augustyn, w odpowiedzi na wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. 

Zamknięcie połowy posterunków Policji oznacza zmniejszenie bezpieczeństwa, spokoju, również spokoju społecznego. To też jest szeroko rozumiana polityka społeczna, Wy Państwo zwijaliście a my rozwijamy – stwierdził premier Mateusz Morawiecki, oceniając politykę poprzedniego rządu PO – PSL.

Dłużna nie pozostała mu posłanka Urszula Augustyn (PO), która w swoim wystąpieniu przywołała opisywany przez nas dziś (6.06) problem kamieńskiej drogówki.

Z uszu się Panu dymi jak Pan takie rzeczy opowiada. Żeby przy debacie o osobach niepełnosprawnych opowiadać, że remontują w Kamieniu Pomorskim komisariat, a nie ma tam samochodów i policjanci nie mają czym jeździć do interwencji? To jest wstyd – stwierdziła posłanka Urszula Augustyn.

Temat braków w taborze kamieńskiego Ruchu Drogowego ujawniliśmy dziś rano. Według naszych informacji, funkcjonariusze drogówki mają obecnie do swojej dyspozycji jeden mocno wyeksploatowany radiowóz marki KIA. Swoją „służbę” w Kamieniu Pomorskim zakończył czarny nieoznakowany Opel Vectra. Jego stan techniczny był tak zły, że auto zostało wycofane do Szczecina. Do Kamienia Pomorskiego miał trafić nowy nieoznakowany wideorejestrator, jednak temat ucichł.

– Prawie wszystkie samochody w Komendzie to po prostu złomy, ale najgorzej jest w drogówce. Oni mają sprawny jeden radiowóz – śmieje się jeden z naszych rozmówców.

To o tyle istotne, że przed nami sezon letni. Ten w powiecie kamieńskim to jeden z najtrudniejszych okresów dla tutejszej policji. Liczba zdarzeń nie tylko tych na drogach wzrasta lawinowo. Do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Dziwnowa, Pobierowa czy Rewala drogami naszego powiatu przejeżdżają setki tysięcy turystów. Z pytaniami o nowe radiowozy oraz obecny tabor zwróciliśmy się do Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Czekamy na odpowiedź.