Na budowie S3 Dargobądz – Troszyn ruszyły pierwsze prace bitumiczne przy drodze objazdowej w rejonie Dargobądza, na którą zostanie na dalszych etapach prac przerzucony ruch. Sukcesywnie wykonywane jest posadowienie nowego mostu i estakad dojazdowych w Wolinie.

Fragment S3 Świnoujście — Troszyn podzielony został na dwa odcinki realizacyjne. Pierwszy z nich zaczynał się będzie od ronda na wyjeździe w Świnoujściu i ciągnął się do węzła Dargobądz. Dalej zacznie się drugi odcinek, który na końcu włączy się w istniejącą obwodnicę Troszyna.

Obecna droga DK3 na tym odcinku jest jednojezdniowa i nie radzi sobie z przepustowością ruchu drogowego, szczególnie w okresie wakacji. Dodatkowo nowa ekspresówka sprawi, że podróż będzie znacznie bezpieczniejsza.

Na drodze powstaną cztery węzły drogowe: Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje. Firma zajmująca się budową drogi będzie musiała także wybudować 10 wiaduktów, dwie estakady, kładkę dla pierwszych oraz przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.