Sołtysi z całego powiatu pojawili się dziś (9.03) na pierwszym powiatowym Dniu Sołtysa. – Robimy to spotkanie, po to, aby docenić to co w sołectwach się dzieje i to co robią lokalni liderzy. Pierwszy raz spotykamy się na szczeblu powiatowym. Naszym pragnieniem i intencją jest, aby takie forum odbywało się co roku – podkreślał starosta Józef Malec.

Na sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim pojawili się sołtysi z wszystkich gmin wchodzących skład powiatu kamieńskiego. Dla przybyłych przygotowano poczęstunek i występy artystyczne zespołu „Relaks”. Były oficjalne przemowy i prezentacja działań inwestycyjnych prowadzonych na terenie poszczególnych inwestycji. W trakcie spotkania wyróżniono listami gratulacyjnymi najbardziej aktywnych, w ocenie władz powiatu sołtysów.

Przemierzając wzdłuż i wszerz nasz powiat widzimy jak zmieniają się nasze wsie, gminy a za tym i powiat. Chcemy w ramach takiego spotkania rozmawiać o praktykach, które są cenne i od lat mają swoją kontynuację. Pozyskano wiele funduszy, zrobiono nie jedną inwestycję w ramach infrastruktury i to jest bardzo cenne. Wszystko przez to, że to Wy lepiej umacniacie samorząd terytorialne, bo to Wy na Waszym szczeblu wiecie jak prowadzić sprawy dla naszego społeczeństwa. Cieszę się, że myślicie o tym, aby to jutro naszego powiatu było piękniejsze – podkreślał Józef Malec.

Dzień Sołtysa to coroczne święto obchodzone na terenie naszego kraju. Święto ma na celu okazanie wdzięczności sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.

« z 2 »