Nawet 20 stopni Celsjusza mogą pokazać dziś termometry w niektorych częściach ktaju. Niestety, zgodnie z przysłowiem „w marcu jak w garncu”, już w poniedziałek może spaść śnieg.

Dziś nad Polską zachmurzenie umiarkowane i duże. Jak mówi Małgorzata Tomczuk z IMGW, spodziewane są słabe opady deszczu. Najmniej popada na krańcach południowo-wschodnich, najwięcej na północy kraju. Lokalnie mogą się zdarzyć burze.

Temperatura maksymalna wyniesie od 12-13 stopni Celsjusza na północy, ok. 17 stopni w centrum kraju, do 20 stopni Celsjusza na południu. Tam najcieplej – powiedziała Tomczuk.

W nocy z piątku na sobotę nadal spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północy do 10 stopni Celsjusza na południu kraju – powiedziała Tomczuk.

Niestety, weekend będzie pochmurny i deszczowy. W sobotę zachmurzenie na ogół duże, przelotny deszcz niemal w całym kraju, a we wschodniej połowie lokalnie także burze. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od 10 stopni Celsjusza nad morzem do 14 stopni Celsjusza na południu. Niedziela pochmurna i deszczowa, choć gdzieniegdzie na zachodzie pojawią się większe przejaśnienia. Temperatura w dzień od 7 stopni Celsjusza nad morzem do 14 stopni na południu.

Ochłodzenie czeka nas w poniedziałek. Pochmurno będzie w całym kraju. Na wschodzie spadnie deszcz, na zachodzie deszcz ze śniegiem, przejściowo śnieg. W górach opady śniegu. W dzień temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na północy do 11 stopni Celsjusza na południowym wschodzie.

We wtorek także zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady śniegu, a także deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. W dzień temperatura maksymalna od 3 do 6 stopni Celsjusza.

Niewiele lepiej w środę. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem w całym kraju. W dzień temperatura maksymalna od 4 do 8 stopni Celsjusza.

Nieco cieplejszy będzie czwartek. Deszcz ze śniegiem możliwy jeszcze na wschodzie i północy, na zachodzie już tylko opady deszczu. W dzień temperatura od 4 do 8 stopni Celsjusza.