To z pewnością będzie jedno z atrakcyjniejszych miejsc przy międzyzdrojskim molo. Kilkanaście dni temu, za kortami tenisowymi przy hotelu Aurora w Międzyzdrojach rozpoczęła się budowa wartego kilka milionów złotych oceanarium. Na miejscu pojawił się płot okalający inwestycję, a prace rozpoczęto od niwelacji terenu i wycinki drzew.

Inwestor przygotowując projekt z partnerem francuskim, który będzie wykonywał akwaria, ekspozycję oraz cały wystrój wnętrza wzorował się na oceanarium w Berlinie. Oprócz Międzyzdrojów, posiada on swoje oceanaria w Kołobrzegu, Kielcach i Warszawie.

Na pierwszym poziomie usytuowane będą akwaria słonowodne z rafą koralową. Na wyższym poziomie sale konferencyjne, szkoleniowe, warsztatowe dla dzieci i ekspozycyjne z przyrodą między innymi Afryki i Ameryki Północnej. Inwestor zapewnia, że w jego budynk nie będzie apartamentów ani pokoi hotelowych, czy żadnych dodatkowych sklepów. W budynku ma znaleźć się za to siedziba firmy. Oceanarium będzie czynne przez cały rok. Ostateczna powierzchnia zabudowy oceanarium 980 metrów kwadratowych.