Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje – Morze Zieleni”.  Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej.

Teren ten zajmuje powierzchnię 0,74 ha. i obecnie służy jako ciąg spacerowy. Biorąc pod uwagę możliwości wykorzystania terenu, młodzi architekci ze Szczecina założyli, by w tej części  promenady nie zmieniać jej spacerowo – rekreacyjnego charakteru, lecz dodatkowo wzmocnić ją o strefę aktywności dla mieszkańców i turystów. W centralnej części terenu, na podłożu trawiastym powstaną: boisko do siatkówki o wymiarach 9x18m oraz dwa boiska do gry w badmintona o wymiarach 6,1×13,4m.

20-letnie związki miasta ze sportem, poprzez osiągniecia klubu UKS Chrobry w tenisie stołowym, zainspirowały projektantów, by stworzyć możliwości mini treningu dla zawodników klubu na świeżym powietrzu. Tak więc, powstaną dwa stoły do gry w tenisa stołowego o wymiarach 274×152,5×76 cm. Stoły z betonu zostaną zabezpieczone przed przesunięciem poprzez trwałe połączenie z gruntem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, chętni do gry w tenisa, siatkówkę czy badmintona w bezpieczny sposób będą mogli aktywnie spędzić dzień.

Dla spacerowiczów i rowerzystów projekt przewiduje wykonanie ciągów pieszych i pieszo–rowerowych.  Wśród istniejących na tym terenie drzew, nowo nasadzonych krzewów, będzie można w zamontowane stojaki rowerowe odstawić rower, odpocząć- siadając na ławeczce lub na trawniku by napawać się widokiem parku . Rzeźba „Rybki” zostanie przeniesiona do parku przy zejściu na plażę na wysokości ulicy Cichej, gdzie projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” przewiduje powstanie „Parku Popołudniowego”, ale o tym w kolejnym artykule…..

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje