– Zabytki są ważnym elementem historii Międzyzdrojów – mówi Burmistrz Mateusz Bobek. Stad decyzja o zabezpieczeniu 200 tysięcy złotych na przeprowadzenie różnego rodzaju prac konserwatorskich na terenie Gminy.

Beneficjentami środków zostały: Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Lubinie – na wykonanie prac konserwatorskich zabezpieczających drewniane elementy kościoła w Lubinie – 59 136,00 zł, Parafia pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach na przeprowadzenie prac konserwatorskich w kościele parafialnym, polegających na konserwacji ceramicznej rozety oraz witraży – 58 385,00 zł oraz Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Pomorskiej 4 w Międzyzdrojach na remont dachu w budynku mieszkalno – usługowym – 82 467,00 zł.

Dzisiaj podpisaliśmy pierwszą umowę ze Wspólnotą Mieszkaniową przy ul. Pomorskiej 4 o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. Ten obiekt dla wielu z nas stanowi wartość sentymentalną, a szczególnie „Czarny kot”; pyszne desery, gastronomia, wieczory spędzone w gronie przyjaciół, czy znajomych wspomnienia. I jak przystało na prawdziwego gospodarza trzeba zacząć od dachu, na kolejne zadania przyjdzie czas-podkreślają członkowie Zarządu Wspólnoty – mówi Burmistrz Mateusz Bobek.