26 kwietnia w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się dwa przeglądy Amatorskiego Ruchy Artystycznego: Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Powiatowy Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Przeglądy mają formę konkursu, a laureaci biorą udział w finale na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Występy młodych śpiewaków oceniała komisja w składzie: Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski – rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, profesor w katedrze Dyrygentury Chóralnej; Marek Żak – muzyk, pedagog, animator kultury Łukasz Stachyra – aktor sceny muzycznej, animator, muzyk

Wyniki Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej:

Do etapu wojewódzkiego komisja zakwalifikowała Anielę Gładką –Nowicką z Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach, Katarzynę Stryczek z Kamieńskiego Domu Kultury i Zofię Stefańską z Kamieńskiego Domu Kultury. Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienia dla Wiktorii Kiersztyn z Kamieńskiego Domu Kultury, Gabrieli Sobańskiej z Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach i Marty Aftewicz z Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach.

Wyniki Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych:

Komisja w składzie: Dariusz Dyczewski, Marek Żak, Łukasz Stachyra zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego Wojciecha Brendę z utworem „Żyj”, Annę Sarnowską z utworem „Jeszcze się tam żagiel bieli”, Izabelę Berezowską z utworem „Odpuść sobie – wrzuć na luz”.

Wyróżnienia otrzymały Alicja Tomaszek z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu – Filia Warszów i Olimpia Emeschajmer ze Szkoły Podstawowej w Dziwnowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów, a instruktorom dziękujemy za przygotowanie dzieci do przeglądu.