11 listopada 2022 roku w dniu Święta Niepodległości my: Daniel Pałosz i Leszek Naziemiec podejmiemy próbę przepłyniemy cieśniny Dziwna w Wolinie co najmniej 11 raz. Będziemy pływać z Wyspy Wolin na wysokości mariny w Wolinie na Wyspę Ostrów do nabrzeża w Centrum Słowian i Wikingów. Zaczynamy o 11:11 i mamy zamiar przepłynąć ponad 1918 m. Przewidywana temperatura wody to 11 stopni Celsjusza.

Gorąco zapraszamy do kibicowania i radosnego świętowania na wolińskich błoniach, a umiejących pływać i lubiących zimną wodę zapraszamy do wspólnego przepłynięcia całego dystansu lub jego części.

Dlaczego 11 listopada? Pragniemy upamiętnić 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918). Chcemy propagować polskie święta narodowe, utrwalać w pamięci ważne wydarzenia historyczne.

Dlaczego pływając? Ponieważ jesteśmy pływakami, pływakami zimowymi oraz pływakami open water i naszym celem jest upowszechnianie całorocznego pływania w wodach otwartych jako wszechstronnej formy ruchu oraz propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.