W wybranych sklepach Lidl pojawiły się tzw. książkomaty. Pozwoli to klientom wypożyczyć książkę z pobliskich bibliotek. Literatura znajdzie się właśnie w danym książkomacie na terenie sklepu.

Od 1 lutego obowiązują przepisy, które uszczelniły zakaz handlu w niedzielę. Wiele sklepów bowiem korzystało z luki prawnej, która umożliwiała handel w przypadku miana placówki pocztowej. Nie jest to już możliwe.

Wiele sklepów próbuje więc po raz kolejny ominąć ten przepis. Działania w tym kierunku podjął m. in. Lidl, w którym wkrótce będzie możliwość wypożyczenia książki. Na terenie sklepu mają stanąć książkomaty, czyli automaty pozwalające na wypożyczenie książek z lokalnych bibliotek.

Na razie automaty książkowe są sprawdzane pod kątem poprawnego działania, a bibliotekarze są szkoleni do obsługi tych urządzeń. Oficjalny start działania książkomatów ma odbyć się w połowie marca.

———————————————————————————–

Od kilku miesięcy jesteśmy w kontakcie z Biblioteką Raczyńskich ws. wspólnego przedsięwzięcia, którego celem jest wsparcie czytelnictwa wśród Polaków poprzez zlokalizowanie książkomatów przy naszych sklepach w Poznaniu. Projekt jest lokalny – dotyczy wyłącznie dwóch sklepów w Poznaniu – oraz nie jest związany z godzinami otwarcia naszych obiektów. Od 1 lutego br. sklepy Lidl Polska – również te, przy których są zlokalizowane książkomaty – będą nieczynne w niedziele niehandlowe. Nasi klienci będą mogli dokonać zakupów wyłącznie od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handloweinformuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.