– Szanowni mieszkańcy Łukęcina, mieszkańcy Gminy Dziwnów, turyści, przyjezdni i ludzie dobrej woli, którym los naszej Planety nie jest obojętny! – zwraca się w dramatycznym apelu radna Katarzyna Herdzik. Tylko w ostatnich dniach z mapy zniknęło blisko 1,5 hektara lasu, a zgodnie z planami gryfickiego nadleśnictwa to nie koniec! 

„Zwracam się z prośbą o dołączenie do naszej wspólnej walki, jaką jest niedopuszczenie do wycięcia naszych lasów, nie tylko na terenie Łukęcina, ale i innych gmin i miast, w szczególności na terenie lasów ochronnych. Ostatnimi dniami 1,4 ha lasów na terenie Łukęcina zostało wyciętych w zaledwie parę dni, czego odwrócić się nie da. W odpowiedzi na mój wniosek z dnia 16 stycznia 2022r. otrzymaliśmy odpowiedz od Nadleśnictwa Gryfice z planem wycinki na kolejne 11 miesięcy. Liczby, które zostały przedstawione we wspomnianej odpowiedzi są zastrważające, a to tak naprawdę plany na zaledwie 2022 rok.

Nie dopuśćmy, aby Łukęcin oraz inne miejscowości naszej Gminy zostały spustoszone. Nie pozwólmy, aby nasze dzieci oglądały dzikie i dziewicze lasy jedynie ze zdjęć, a państwowe korporacje bogaciły się kosztem bezbronnej już w tym momencie przyrody. Być może jest to ostatni moment na to, żeby powiedzieć NIE i pokazać, że nie godzimy się na stosowane przez Lasy Państwowe naruszenia środowiska, w którym żyjemy na co dzień. Żaden interes jakiejkolwiek grupy nie może stać ponad dobrem całego społeczeństwa!” – mówi radna Herdzik.

Każdy może podpisać petycje zdalnie. Podpisy będą także zbierane w sposób stacjonarny w Łukęcinie i na terenie Gminy Dziwnów w każdym zainteresowanym Sołectwie. W Łukęcinie będzie można złożyć podpis u Sołtys Pauli Szabuni, na straganie z miodami. – Nie bądźmy obojętni i wspólnie powiedzmy STOP niszczeniu naszej Planety! – kończy radna Herdzik.

Kliknij, aby podpisać petycję