W centrum Kamienia Pomorskiego rozpoczęły się prace związane z modernizacja ulic Żeromskiego, Plac Katedralny, Strzelecka, Gryfitów. Ta ostatnia została dziś wyłączona z ruchu. W trakcie trwania przebudowy możliwy będzie jedynie dojazd dla mieszkańców ul. Mariańskiej.

Dzięki wspólnemu działaniu Gminy Kamień Pomorski oraz Powiatu Kamieńskiego nowy blask nabiorą ulica Basztowa, Strzelecka, Plac Katedralny oraz część ulicy Żeromskiego. Gmina Kamień Pomorski samodzielnie wykona ulice Piastową i Gryfitów. Całość prac ma zakończyć się w 2022 roku.

Wszystko za sprawą Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach którego według ogłoszonych wyników naboru, Powiat Kamieński w porozumieniu z Gminą Kamień Pomorski uzyskał blisko 2 mln dofinansowania na modernizację ulicy Basztowej, Strzeleckiej, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego. Całe zadanie wyceniono na prawie 4 mln złotych. W tym wypadku dofinansowanie wyniosło 50%.

– Rozpoczął się proces przebudowy ulic w centrum naszego miasta. To bardzo ważne ze względu na jego historię, deklaruję, że dołożymy wszelkich starań aby w przyszłym roku było to miejsce z którego wszyscy będziemy dumni. Proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość, zrozumienie. Za wszystkie utrudnienia już dziś przepraszam – mówi Burmistrz Kamienia Pomorskiego.