W Kamieniu Pomorskim podziękowano za tegoroczne plony. Okazja była wyjątkowa, bo impreza w tym roku została połączona z Wojewódzkimi Dniami Pszczelarza. To doskonała okazja, aby poznać sposoby produkcji i smaki zachodniopomorskich miodów czy dowiedzieć się jak wygląda na co dzień praca pszczelarza.

– Wyjątkowe Dożynkowe święto na naszej kamieńskiej ziemi w tym roku połączone jest z Wojewódzkimi Dniami Pszczelarza to dla nas wszystkich czas radości i podziękowań rolnikom, pszczelarzom za trud i pracę którą wkładają w zabezpieczenie bezpieczeństwa żywnościowego a Panu Bogu za plony. To jednak również czas refleksji nad tym, jak ważna jest ludzka solidarność i współdziałanie, aby było z czego dożynkowy chleb upiec i aby go sprawiedliwie podzielić – zaznaczył Burmistrz Stanisław Kuryłło.

 

Wojewódzkie Dni Pszczelarza są doskonałą okazją dla wszystkich mieszkańców do zapoznania się z ciężką pracą pszczelarzy, sposobami produkcji miodów i wyrobów pszczelarskich oraz tradycjami związanymi z tym zawodem. Najważniejszą częścią imprezy było podziękowanie za plony.

Tegoroczne dożynki pomimo suszy, która wystąpiła drugi rok z rzędu odbywają się w miłej atmosferze. W tym roku święto plonów połączone jest z dniem pszczelarza. Obecność pszczół w rolnictwie to konieczność w związku z tym od tego roku przyznawana przez ARiMR płatność do gruntów ugorowanych z roślinami miododajnych. Życzę wszystkim  rolnikom w przyszłym roku większych plonów i dobrej pogody – mówi Michał Kamiński, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

« z 30 »