W sobotę  (19.01) punktualnie o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej rozpoczną się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Właśnie o tej godzinie w Kamieniu Pomorskim, Świerznie zawyją syreny. Z kolei w Dziwnowie odbędzie się spotkanie przy postumencie Jana Pawła II w Alei Gwiazd Sportu. 

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Spotkanie przy postumencie ma nawiązywać do pamiętnych słów polskiego papieża, który niejednokrotnie odwoływał się do szacunku dla człowieka, budowania wspólnoty, odrzucania przemocy oraz troski o dobro wspólne, jakim są nasze małe, lokalne ojczyzny. Oderwijmy się na chwilę od swych zajęć i wspólnie uczcijmy pamięć tragicznie zmarłego samorządowca, przynosząc ze sobą znicze, z których zbudujemy „gorące” serce, takie, jakie miał dla swojego miasta śp. Paweł Adamowicz – informuje Krzysztof Zawiliński z Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie.

W Kamieniu Pomorskim oraz Świerznie w tym samym czasie odbędzie się trening syren mający na celu uczczenie pamięci zmarłego Prezydenta Gdańska.