O planowanej przebudowie ulic, dofinansowaniu na mury obronne oraz szeregu innych inwestycji dyskutował w trakcie spotkania z przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości Burmistrz Stanisław Kuryłło. Poseł Leszek Dobrzyński w minionym tygodniu wizytował Kamień Pomorski.

Dzięki decyzji Wojewody Zachodniopomorskiego oraz rządowemu wsparciu Kamień Pomorski w najbliższym czasie czeka prawdziwa rewolucja. Samorząd wspólnie z Powiatem otrzymał środki na modernizację siedmiu ulic. Gmina wyremontuje także mury obronne, a w przyszłym roku na przystani technicznej powstanie nowy port za kilkanaście milionów złotych. Co warte podkreślenia, zarówno mury obronne jak i port uzyskały 100% dofinansowanie zewnętrzne.

Było dużo osób, które nie wierzyły w założony przez nas efekt prac do których się przygotowywaliśmy. W perspektywie miesiąca podzielę się z naszymi mieszkańcami tym wszystkim co planujemy w nadchodzącym okresie dwóch lat zrealizować – mówił Burmistrz Kamienia Pomorskiego,

Samorządowiec nie kryje swojej wdzięczności Wojewodzie Zachodniopomorskiego oraz parlamentarzystom, którzy swoim wkładem przyczynili się do otrzymania przez miasto środków. Dzięki rządowemu wsparciu łącznie do gminy na przestrzeni zaledwie dwóch lat trafi ponad 20 mln złotych.

To jednak nie wszystko. W magistracie trwają pracę związane z przygotowaniem dokumentacji na przebudowę ulicy Kościuszki, Jagiełły i Placu Wolności w Kamieniu Pomorskim. Dokument ma być gotowy jeszcze do końca bieżącego roku. To samo tyczy się ulicy Lawendowej i Wieniawskiego na Osiedlu Chopina.