W ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mieszkańcy Golczewa i okolic ponownie udowodnili, że mają wielkie serca. Dzięki ich hojności udało się zebrać imponującą sumę 17.779,45 zł, ustanawiając tym samym nowy rekord w historii lokalnych finałów WOŚP.

Centralne wydarzenie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie. Tego dnia sala rozbrzmiewała muzyką i radością. Program artystyczny był niezwykle bogaty, obejmujący występy lokalnych artystów, licytacje, quiz fantowy oraz degustację domowych wypieków. Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników słodyczy – waty cukrowej i popcornu, a dla smakoszy wytrawnych potraw – strażackiego grilla i zupy myśliwskiej.

Wyjątkowym momentem było gościnnym wystąpienie Posła na Sejm, pana Jarosława Rzepy, który ufundował dwie wizyty w Sejmie RP. Podczas licytacji z wielkim zaangażowaniem włączyli się także lokalni samorządowcy: Starosta Kamieński pan Józef Malec, Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, jego zastępca Grzegorz Chłopek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Tomasz Caban i Sołtys Wysokiej Kamieńskiej Robert Stefański.

Artystyczne wrażenia zapewniła grupa lokalnych talentów pod kierunkiem instruktorki muzycznej Wiktorii Kiełbasy. Wśród wykonawców znaleźli się Wiktoria Cieślak, Antonina Przychodzeń, Alicja Adamowicz, Jakub Musiał, Oliver Popek, Adama Adamowicz oraz Zespół Śpiewaczy „Maliny”. Jazzowe brzmienia zaprezentował duet Eva Sand & Alex Marek, a dynamiczny występ dzieci i młodzieży z HeartBeat Dance Studio, przygotowany przez Magdę Graca, wzbudził entuzjazm publiczności.

Strażacy z gminnych jednostek OSP również włączyli się w działania, organizując m.in. warsztaty z pierwszej pomocy oraz serwując zupę myśliwską i potrawy z zimowego grilla. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała „Golczewska Milicja”, czyli międzypokoleniowy sztab osób wspierających finał WOŚP.

Dodatkową atrakcją był turniej piłki nożnej zorganizowany w sali gimnastycznej ZSP w Golczewie, będący kolejnym dowodem na to, że lokalna społeczność potrafi połączyć sportową rywalizację z szczytnymi celami. Organizacja tak wielkiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu osób, instytucji i przedsiębiorców. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy niezmordowanie pracowali przy dekoracji sali oraz kwestowali na ulicach Golczewa i Wysokiej Kamieńskiej. Dzięki ich zaangażowaniu i pracy, 28 stycznia w Golczewie odbył się prawdziwy festiwal dobroci.

Organizatorzy finału WOŚP w Golczewie składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

fot. GOKiS Golczewo