To była sobota stojąca pod znakiem integracji w Golczewie. Ochotnicza Straż Pożarna wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz grupą nieformalną osób wspierających spotkali się, aby integrować się przez bieganie.

Na polanie koło Golczewskiego Lasu na terenie Nadleśnictwa Rokita zgromadziło się kilkudziesięciu mieszkańców Golczewa. Uczestnicy rywalizowali w biegach terenowych, oraz w Nordic Walking.

Dla każdej grupy wiekowej przygotowano trasy o różnym dystansie i stopniu trudności. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie ukończyli trasy a zwycięzcy zostali nagrodzeni. Po zakończeniu biegów uczestnicy zostali zaproszeni na grillowane kiełbaski, ciasteczka oraz lody serwowane przez strażaków z OSP Golczewo.

Najmłodsi uczestnicy mieli także okazje poczuć się jak prawdziwi strażacy, podczas gaszenia pożarów uczestnicząc w rywalizacji przewracania pachołków przy pomocy prądów wody podawanych z linii szybkiego natarcia z samochodów będący na wyposażeniu OSP Golczewo.

Impreza była sfinansowana ze środków Programu Społecznik na lata 2022-2024 Programu zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.