Ponad 1,5 mln złotych będą warte dwa nowe wozy strażackie, jakie do końca roku pojawią się w Gminie Wolin. Jeden z nich zamieni wysłużone auto strażaków z Ładzina, drugi strażaków ochotników z Troszyna. Obydwa auta będą najprawdopodobniej marki Volvo.

Przetarg na dostawę wozu dla strażaków z Ładzina został ogłoszony jako pierwszy. Woliński samorząd zyskał na ten cel 560 tys. złotych dofinansowania. Auto musi spełniać wszystkie wymagania oraz normy, posiadać zamontowane urządzenia sygnalizacyjno – ostrzegawcze pojazdu uprzywilejowanego, musi mieć napęd na cztery koła, kabinę zdolną pomieścić sześciu strażaków, drabinę do wejścia na dach, skrytki, autopompę, zbiornik o pojemności minimalnej 2500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy. Samochód ma być dostarczony do 2 grudnia 2019 roku.

Choć przetarg na zakup samochodu dla strażaków z Troszyna nie został rozstrzygnięty, to wiele wskazuje na to, że procedura zakończy się pozytywnym rezultatem. Nowy wóz będzie kosztował 865 tys. złotych. Dofinansowanie zewnętrzne pokryje aż 85% łącznej sumy jaką potrzeba na zakup.