Początek wiosny, a wraz z nią rozpoczynają się nowe inwestycje w Gminie Świerzno. W Gostyniu, Jatkach czy Świerznie trwają prace budowalne. Samorząd wyłania także wykonawców kolejnych zadań, a ilość otrzymane dofinansowanie z pewnością pozwolą na pracę w niejednym obszarze Gminy.

W Gostyniu powstaje odcinek drogi z kostki betonowej w kierunku cmentarza komunalnego. W Jatkach rozpoczęła się budowa chodnika od mostu w kierunku świetlicy – na ten cel gmina przekażę Powiatowi Kamieńskiemu dotację w kwocie 200 tys. złotych.

To dopiero początek. W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa drugiego etapu ulicy Ogrodowej w Świerznie. Wyłoniliśmy również wykonawcę przebudowy drogi wewnętrznej w Stuchowie – również w kostce betonowej oraz jesteśmy w trakcie postępowania przetargowego na modernizację szkoły w Świerznie. Złożyliśmy wiele wniosków o dofinansowanie budowy kolejnych dróg, dalszej modernizacji obiektów publicznych oraz przestrzeni publicznej. Wszystko po to żeby żyło nam się lepiej – mówi wójt Radosław Drozdowicz.