Niewiele zmieniło się przez ostatni miesiąc zarówno w Gostyniu jak i Zarządzie Dróg Powiatowych, w którym najwidoczniej w dalszym ciągu trwa akcja zimowego odśnieżania dróg. O tym, że można posprzątać przekonali się dziś mieszkańcy innych części Gminy Świerzno, w których pojawiła się zamiatarka.

Miesiąc temu informowaliśmy o piśmie, jakie otrzymała z Zarządu Dróg Powiatowych Gmina Świerzno. Wprawiło ono w osłupienie przewodniczącego Rady Gminy w Świerznie, który na swoim Facebookowym profilu postanowił podzielić się nadesłanym dokumentem.

„W odpowiedzi na Wasze pismo dotyczące czyszczenia drogi powiatowej w miejscowości Gostyń, Zarząd Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim informuje: przewidywanie jest po 15.04 (po zakończonej akcji ZUD (przyp. red. zimowego utrzymania dróg) przeprowadzenie objazdu drogi powiatowej i ocenę jej stanu technicznego. Objazd wykaże potrzebę wykonania poszczególnych robót utrzymaniowych – w tym ewentualną konieczność zamiatania” – czytamy w piśmie sygnowanym przez dyrektora Marcina Kwiatkowskiego.

Niewiele zmieniło się przez ostatni miesiąc. W Gostyniu piach wsypuje się na chodniki. Urzędnicy Marcina Kwiatkowskiego najwidoczniej w dalszym ciągu nie znaleźli czasu na objazd i ocenę stanu technicznego jezdni.

Co robią w Gminie Świerzno, kiedy Zarząd Dróg Powiatowych wciąż tkwi w akcji zimowego utrzymania dróg? Na drogach należących do Gminy pojawiła się zamiatarka.