Przypominamy, że w Gminie Dziwnów prowadzona jest zbiórka żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby, które przekazujecie do punktów w Łukęcinie, Dziwnówku, Dziwnowie i Międzywodziu. Organizatorzy dziękują za każdy przekazany dar!

Do tej pory w Urzędzie Miasta zarejestrowanych zostało ponad 350 osób, które znalazły u nas schronienie i korzystają z Waszej pomocy! Zapasy powoli maleją, stąd prośba o podstawowe środki higieniczne, chemiczne, zabawki i przybory szkolne dla dzieci oraz żywność z długim terminem przydatności do spożycia. Punkt na marinie w Dziwnowie jest czynny od 14 do 18 (w tym czasie dyżurują wolontariusze).

Jeśli chodzi o naszych chłopców w Łukęcinie, to prosimy o produkty żywnościowe tj. pasztety, konserwy, margarynę, ryż, kaszę, mąkę, soczki, i słodkości bez czekolady, które łatwo złapać do rączki.

Dzieci czują się w Łukęcinie bardzo dobrze, dopisuje im apetyt i bardzo smakują im polskie kanapki. Ogromnym wsparciem jest dla nas obecność Pań z PSONI – WTZ Kamień Pomorski, które codziennie służą pomocą w opiece nad chłopcami, za co bardzo, bardzo, bardzo serdecznie dziękuję! Przypominamy, iż grupa 75 chłopców z Ukrainy z trudnościami intelektualnymi znalazła schronienie w naszej miejscowości, stąd nasz apel.

Wasz każdy gest ma wielką moc sprawczą i nikt z nas nie żyje tylko dla siebie. Bądźmy razem, mimo wszystko.

tel. 739-000-109 Kasia/Łukęcin