Władze Dziwnowa, Rodzina oraz zwykli mieszkańcy upamiętnili zasłużonego dla społeczności Gminy Dziwnów lekarza, społecznika życzliwego zwykłym ludziom człowieka. Mowa o Kazimierzu Libuckim, mieszkańcku Gminy Dziwnów, który zmarł w styczniu tego roku.

Kazimierz Libucki trafił do Dziwnowa w 1973 roku jako lekarz I Batalionu Szturmowego. Był Starszym Lekarzem Garnizonu Dziwnów. Służbę wojskową zakończył w stopniu majora. Po odejściu z Wojska prowadził prywatną praktykę lekarską oraz oraz wiele lat pracował w Ośrodku Zdrowia w Dziwnowie i Pogotowiu Ratunkowym w Kamieniu Pomorskim. Jako lekarz pracował w Dziwnowskiej Przychodni do sierpnia 2020 roku.

Przez wiele lat z woli mieszkańców, w latach 1990 – 2002 wybierany był na radnego Gminy Dziwnów I, II i III kadencji. W latach 1990 – 1991 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gminy. W wyborach samorządowych 10 grudnia 2006 roku, mieszkańcy wybrali go na funkcję Burmistrz Dziwnowa V kadencji, którą pełnił do 31 stycznia 2007 roku. Na wiele lat pozostanie w pamięci jako życzliwy ludziom oraz społeczeństwu człowiek.