W gminie Dziwnów rozpoczynają się w tym roku opryski przeciw meszkom i komarom. Walkę z owadami, podobnie jak w latach ubiegłych, Burmistrz Grzegorz Jóźwiak podjął za pośrednictwem firmy z Kamienia Pomorskiego.

W dniach od 11 maja do 13 maja 2022 r. zaplanowano pierwszy z trzech zabiegów odkomarzania metodą zamgławiania termicznego (odymiania) terenów otwartych zadrzewionych i zakrzewionych preparatami owadobójczymi. Proces odkomarzania rozpocznie się od środy 11 maja 2022 r. od pierwszej części Dziwnowa (do mostu), w czwartek 12 maja 2022 r. drugą część Dziwnowa (za mostem) oraz Międzywodzie oraz w piątek 13 maja 2022 r. w miejscowościach Dziwnówek i Łukęcin. Opryski rozpoczną się w ww. dniach od godziny 6:00 rano.

Odkomarzanie jest niestety procesem który wymaga określonych warunków atmosferycznych, dlatego podczas prowadzenia działań zwalczających te uciążliwe owady jesteśmy zależni od pogody.
Zabiegi opryskiwania zastoisk wodnych, skupisk krzewów i zarośli spowodowały zauważalne zmniejszenie populacji komarów w naszej gminie co przekłada się na poprawę samopoczucia mieszkańców i zadowolenia turystów odwiedzających naszą nadmorską gminę.

źródło:
UM w Dziwnowie