– Jest ślicznie, to wygląda naprawdę pięknie – mówili zgodnie spacerujący nową dziwnowską promenadą. Warta blisko 3,8 mln złotych inwestycja zostanie najprawdopodobniej otwarta w mikołajki. – Chcielibyśmy, aby był to prezent dla Mieszkańców – mówi Burmistrz Grzegorz Jóźwiak.

Inwestycja to nie tylko rozbudowa infrastruktury o odcinek tzw. Promenady Zachodniej usytuowanej na „białej wydmie”. Zadanie uzyskało 1,7 mln złotych dofinansowania. Projekt uwzględnia także stworzenie mobilnej aplikacji AR/VR. Zaplanowana infrastruktura to blisko 600-metrowy odcinek pieszy z ogrodzeniem drewnianym, oświetleniem i toaletami. Modernizacja objęła odcinek od ulicy Przymorze do ulicy Żeromskiego.

Przy przejściu na wysokości ulicy Przymorze wymieniona zostanie sieć kanalizacyjna oraz postawione będą latarnie parkowe. Z kolei przy ulicy Osiedle Rybackie wykonane będzie m.in. zejście na plażę w formie pochylni, a przy ulicy Rybackiej oprócz miejsca umożliwiającego dostęp do plaży, zmodyfikowana zostanie skarpa. Ponadto w tym miejscu nowe będzie oświetlenie, a także sieć wodociągowa.

Prace odbiorowe trwają. Musimy złożyć wniosek o zakończenie robót do Urzędu Wojewódzkiego. Od siebie powiem, że gdyby postęp robót był szybszy, wszystko byłoby naprawdę fajne – mówi zastępca Burmistrza Łukasz Dzioch.

« z 2 »