W dniu wczorajszym (tj. 18 lipca br.), punktualnie o godzinie 12.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, zostały podpisane umowy, dotyczące dofinansowania z Programu Operacyjnego „Ryby 2014-2020”.

Wśród beneficjentów wchodzących w skład Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego oraz Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w dorzeczu Wieprzy Grabowej i Unieści, znalazła się także Gmina Dziwnów.

Umowę w jej imieniu podpisywał obecny na spotkaniu burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak. Jak wspomniał, pozyskane w ten sposób środki (300.000,00pln) zostaną przeznaczone na budowę muszli koncertowej, która powstanie w drugiej części parku znajdującego się przy ulicy H. Sienkiewicza w Dziwnowie (kwartał pomiędzy ulicami Parkową, a przedłużeniem ulicy Kochanowskiego).

Łączna wartość inwestycji ma przekroczyć milion złotych. W jej ramach, poza muszą koncertową ma postać całe zaplecze infrastrukturalne z szatniami, częścią sanitarną i gospodarczą. Początek prac – o ile uda się wyłonić wykonawcę – jest możliwy jeszcze w tym roku.
Podsumowując całe spotkanie, wicemarszałek Jarosław Rzepa powiedział m.in:

– Dzisiaj podpisujemy umowy na pośrednictwem Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego oraz Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w dorzeczu Wieprzy Grabowej i Unieści. Wszystkim beneficjentom życzę powodzenia w realizacji projektów jednocześnie życząc solidnych, a także terminowych wykonawców. Mam nadzieję, że przyjezdni, którzy niedługo skorzystają z państwa usług oraz obiektów będą zadowoleni i chętnie na Pomorze Zachodnie będą wracali – podkreślił wicemarszałek Rzepa.