W dzisiejszych czasach przemieszczanie się ze sprzętem elektronicznym nie jest niczym niecodziennym. Laptopa transportujemy z miejsca na miejsce przy okazji pracy zdalnej, podróży, czy spotkań biznesowych. Bardzo ważne jest, aby bagaż, w którym go nosimy był odpowiednio do tego dostosowany. Najczęstszym wyborem są zdecydowanie torby, ale popularność zyskują też etui i plecaki.

Torba na laptopa

Najwięcej osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn wybiera torbę na laptopa. Na rynku można znaleźć cały przekrój toreb, zarówno pod względem rozmiarów, jak i kolorów, czy wyposażenia wnętrza. Bezpiecznym wyborem będzie wybór torby z wodoodpornej torby materiałowej z przynajmniej dwoma komorami. Torba musi posiadać wewnątrz pasy, aby zabezpieczyć nasz sprzęt. Elegancka torba, na przykład skórzana w formie aktówki, to idealny wybór dla osób dbających o nienaganny wizerunek.

Źródło: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Torby_Torby-na-laptopa-182.html

Plecak na laptopa

Dla osób lubiących wygodę zdecydowanie najlepszym wyborem będzie plecak. Za tego rodzaju akcesorium przemawia też zwykle większa pojemność, a tym samym możliwość przechowywania większej liczby rzeczy. Docenią to m.in. studenci, poszukujący praktycznego, a zarazem stylowego plecaka, który pomieści wszelkie niezbędne na uczelni przedmioty. Może on lepiej spełnić oczekiwania również tych osób, którym zależy na jak najlepszej mobilności – np. gdy na co dzień poruszają się rowerem. Każdy plecak na laptopa powinien mieć usztywnione plecy i wzmocnione paski na ramiona, aby bezpiecznie dźwigać ciężar komputera. Plecaki na laptopy powinny być również wykonane z odpowiednich, mocnych i wodoodpornych materiałów.

Źródło: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Plecaki_Plecaki-na-laptopa-190.html

Etui typu sleeve

Ostatnią, ale równie dobrą możliwością jest przenoszenie laptopa w specjalnych etui. Etui na laptopa wybierają przede wszystkim kobiety. Etui zazwyczaj pełni rolę elementu, który ma za zadanie zabezpieczenie i amortyzację laptopa, po to aby później być wsadzone do plecaka lub torby nie przystosowanej do transportowania laptopa. Etui są dostępne w wielu wzorach i kolorach, a wykonane są z różnorodnych materiałów, m.in. z filcu, z pianki, jak i dodatkowo wzmacniane gąbką.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bagażu na laptopa?

Bez względu na to, czy w do transportowania laptopa wybieramy klasyczną torbę, etui czy plecak, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Należy się upewnić, czy wybrany model ma odpowiednie usztywnienie lub czy jest wykonany z wodoodpornego materiału, co może być przydatne np. w czasie podróży. Najważniejszą kwestią jest to, czy model jest dostosowany do wielkości laptopa, bo jeśli kupimy za dużą torbę, to nie będzie ona chroniła sprzętu. Jeśli jesteśmy aktywni i często przemieszczamy się z komputerem na rowerze, wybierzmy sportowy plecak na laptopa z wieloma komorami, z poliestru, z paskami do mocowania kasku, zabezpieczeniem przed kradzieżą i osobną komorą na buty.