Dziś (14.04) o godz. 14:00 piłkarze Vinety Wolin podejmą na własnym stadione drużynę Olimpa Gościno. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad zespołem Hutnika Szczecin, piłkarze z Wolina chcą potwierdzić zwyżkującą formę również przed własną publicznością.

Trener Kubacki w dniu dzisiejszym nie będzie mógł skorzystać z Mateusza Chlibyka, Sebastiana Prokopowicza, Rafała Bakuna, Michała Grześkowiaka, Radosława Cyburta oraz Mishy Tolstiaka. Pomimo kilku osłabień nastroje w drużynie Vinety są bojowe a szeroka kadra pierwszego gwarantuje dalej wysoką jakość gry.

Drużyna gości z Gościna od trzech sezonów rywalizuje na czwartoligowych boiskach. W poprzednim sezonie zawodnicy Olimpu zakończyli ligowe zmagania na 11 pozycji w tabeli. Obecnie ekipa przyjezdnych zajmuje 17 miejsce z dorobkiem 21 punktów.
Na wiosnę podopieczni trenera Marcina Słobody punktują. W czterech dotychczas rozegranych spotkanianiach odnieśli dwa zwycięstwa(3:1 z Jeziorakiem Szczecin oraz 2:0 z Gryfem Kamień Pom.), raz zremisowali(1:1 z Sokołem Karlino) oraz ponieśli jedną minimalną porażkę(0:1 z Leśnikiem Manowo).

Statystyki obu ekip nie są zbyt obszerne ponieważ Vineta mierzyła się z Olimpem tylko raz. W rundzie jesiennej padł bezbramkowy remis. Faworytem spotkania są Wikingowie jednak patrząc na wiosenną formę piłkarzy z Gościna zapowiada się bardzo ciekawe widowisko w którym emocji nie powinno zabraknąć.