Miło nam poinformować wszystkich amatorów zdrowego trybu życia, że już w najbliższą sobotę, tj. 12 marca br. rozpoczyna się VIII edycja Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Organizatorem cyklu 12 zawodów jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Bałtyk” we współpracy z Klubem Biegacza Kamień Pomorski, „Pobierowo Biega”, OSP Dziwnów i MOSiK Dziwnów. DLB finansowana jest ze środków Urzędu Miejskiego w Dziwnowie.

Pierwszy bieg odbędzie się na trasie Dziwnówek – Łukęcin – Dziwnówek (dystans 6680 m). Zbiórka na parkingu pomiędzy Dziwnówkiem, a Łukęcinem. Zapisy do biegu dla osób biegających i „kijkarzy” od godziny 9:30; start biegaczy o godzinie 10:00, start nordic walking o godzinie 10:02.

W zawodach mogą startować osoby, które nie mają przeciwwskazań do uprawiania sportów wytrzymałościowych. Nowością tej edycji są dodatkowe dwa biegi na trasie w okolicach Pobierowa o długości ok. 4100 metrów. Biegi odbędą się na sześciu trasach (po 2 biegi na każdej trasie). Aby ukończyć VIII edycję DLB należy przebiec każdą trasę przynajmniej jeden raz. W kategorii nordic walking 5 tras (z wyłączeniem półmaratonu).

Ponadto:
– organizator zapewnia napój po ukończeniu biegu
– dyplomy dla 3 pierwszych osób w biegu i marszu nordic walking (osobno dla kobiet i mężczyzn)
-puchary dla zwycięzców
– obsługę sędziowską i techniczną biegów
– dobrą zabawę i znakomite towarzystwo
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej imprezie. W przypadku pytań proszę kontaktować się z organizatorem: Jerzy Janawa tel. 607 377 071

LUKS „Bałtyk” Dziwnów