7 września br. (w sobotę) od godz. 13:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do amfiteatru w Międzyzdrojach na VI Piknik Rodzinny „Śledź po Międzyzdrojsku”! W programie pikniku, jak co roku, nie zabraknie warsztatów dla dzieci, prezentacji lokalnych stowarzyszeń i występów na scenie.

Gościem specjalnym pikniku będzie znany bloger kulinarny, który poprowadzi warsztaty kucharskie oraz konkurs na „Śledzia po Międzyzdrojsku”.

Konkurs kulinarny to stały punkt pikniku, którego ideą przewodnią jest opracowanie i ogłoszenie do publicznej wiadomości najbardziej unikalnego i zapadającego w pamięć przepisu na śledzia. Konkurs co roku cieszy się sporym zainteresowaniem, bo choć sam śledź jest rybką niepozorną, to jednak bardzo smaczną. I popularną, o czym świadczy fakt, że pomysłów na jego podanie jest tyle, ile jest gospodarstw domowych.

Konkursowe jury wyłania najlepszy, najsmaczniejszy i najbardziej oryginalny przepis. Godnym uwagi jest też fakt, że do konkursu stają zarówno profesjonalni kucharze, jak i amatorzy, bowiem regulamin konkursu określa dwie kategorie: PROFI – dla osób prowadzących działalność gospodarczą gastronomiczną lub przedstawicieli branży turystycznej oraz OPEN – dla osób prywatnych z terenu Gminy Międzyzdroje.

Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie! Podziel się z nami swoim ulubionym przepisem na śledzia i wygraj nagrody! Chcesz wiedzieć więcej? Informacja na stronie https://miedzyzdroje.pl/strona/3284

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje