Wśród prawie 300 osób biorących udział w rajdzie (nie licząc psiaków adopciaków), nie ma nikogo kto by się źle bawił na rajdzie! Atmosfera była wspaniała! Prowadzący Michał Wiatr dał z siebie 1000% mocy! Pracownicy i wolontariusze uwijali się jak pszczółki, a zawodnicy byli tak dobrze zorganizowani, że nie doszło do żadnego przykrego incydentu pomiędzy psiakami. Dziękujemy Wam za to!

Dziękujemy bardzo zaproszonym gościom, którzy znaleźli czas dla nas oraz naszych psiaków. Byli z nami w tym dniu: Jarosław Rzepa Poseł na Sejm, Dorota Schrammek – w imieniu Posła na Sejm Artura Łąckiego, Joanna Piwińska Wicestarosta Powiatu Kamieńskiego, Maciej Zieliński Burmistrz Golczewa, Jacek Rafiński Wiceburmistrz Nowogardu, Grzegorz Chłopek Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie, Anna Stokłos, Przemysław Skiba, Daria Grądz – przedstawiciele urzędów gmin z nami współpracujących, Strażacy OSP: Kozielice, Kłęby, Kretlewo, Mechowo, Golczewo, Wysoka Kamieńska – którym serdecznie dziękujemy za zabezpieczenie ratownicze imprezy oraz bezpieczne działanie punktów kontrolnych na trasie rajdu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy udało się w tym roku zapewnić nie tylko atrakcje i darmowy jak zawsze poczęstunek dla wszystkich gości, ale także nasze psiaki otrzymały wspaniałe dary od sponsorów na łączną kwotę ponad 8000 zł!!! Dziękujemy zatem: Safe Animal za: 6 wspaniałych legowisk dla naszych seniorów – 200 kg!!!! Karmy z arthrosterolem marki Geulincx z preparatem na odbudowę chrząstki stawowej Preparaty na stawy i sierść dla psiaków także marki Geulincx, Zew Natury 156 puszek Superfood Królik 400g, Karma Boomerang Indyk z kaczką- sucha pełnoporcjowa karma dla szczeniaków, Indyk z kurczakiem- mokra karma dla szczeniaków Kaczka oraz inne smaki do spróbowania – sucha pełnoporcjowa karma dla Cywika, który ma bardzo wrażliwy układ pokarmowy. Fabryka Urody, Villa Solaris, Nadleśnictwo Rokita, 4×4 Off Road Factory, RzFactory, Poseł Artur Łącki. O naszych zawodników i wszystkich uczestników zabawy zadbali: Gmina Golczewo, Gmina Nowogard, Powiat Kamieński, Fundacja Psia Kość, Fundacja Mensch ünd Tier Zuliebe, Safe Animal, Karma Boomerang, Zew Natury, W Starym Kinie, Piekarnia Karsk, Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, Zakład Mięsny Górzyca, Restauracja Herbowa, Fotobudka Gloria, Ekodzieło, Ubezpieczenia Frątczak, Geblewicz Pracownia Złotnicza, Biurex Nowogard, Bio Produkty sp. z o.o. i wiele osób, które upiekły ciasta, babeczki, rogaliki i inne pyszności.

W rajdzie wystartowało 69 zawodników. Rodziny dzielnie dopingowały. W czasie oczekiwania na powrót wszystkich z trasy oraz później można było napełnić brzuszki pysznościami – a czego tam nie było… Był kapuśniak, pierogi, hot-dogi, popcorn, wata cukrowa, ciasta domowe, babeczki, rogaliki, kiełbasa, którą każdy mógł upiec na ognisku, kawa, herbata. Konsumując, można było poczytać co przez ten rok zdarzyło się w schronisku oraz jakie są nasze aktualne działania. Poza tym mieliśmy możliwość zapoznać się ze składem i zakupić wysokiej jakości karmę firmy Boomerang, wesprzeć psiaki kupując gadżety dla psiarzy na bazarku Fundacji Psia Kość oraz wypróbować naturalnych kosmetyków Eko natura i Ekodzieło.

Po zakończeniu rajdu odbyła się Parada Seniorów – dla naszych seniorów celebrytów był czerwony dywan i zdjęcia na ściance. Po prezentacji psiaka cieszyliśmy się i łezka się kręciła w oku, gdy po jednego psiaka na spacer zgłaszał się las rąk! Dziękujemy! To dzięki Wam WSZYSTKIE PSIAKI SCHRONSIKOWE, KTÓRE MOGŁY POSZŁY WCZORAJ NA SPACER!!! W międzyczasie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce – nawet nasze psiaki ze schroniska skorzystały!

Później nastąpiło wręczenie medali, pucharów i nagród w obu kategoriach:

Na 6 Łapach:

1. Agnieszka Raciszewska-Jones (31 minut),
2. Monika Fido (35 minut),
3. Adrianna Lipertowicz (37 minut),

Na 2 nogach:

1. Daniel Wawrzyński (24 minuty),
2. Dominika Szczygieł-Radecka (36 minut),
3. Marcin Kucharski (46 minut).

Dzień pełen wrażeń zakończyło sprzątanie i najprzyjemniejsza ciężka praca – wnoszenie darów od sponsorów i z wpisowego do magazynu z karmą – ledwo się zmieściło! Dziękujemy! Już zaczynamy myśleć o kolejnym rajdzie za rok i spodziewamy się tłumów w kolejne soboty i niedziele na spacerach, bo psiaki czekają!

Więcej zdjęć – Bengoro Fotografia