Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim, po wielu miesiącach pandemii, ponownie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w V edycji Kamieńskiego Dyktanda. Celem tego wydarzenia jest promocja kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników będzie napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe: uczniowie z klas V – VI szkół podstawowych,  następna grupa  to uczniowie klas VII-VIII, kolejna grupa to uczniowie szkół średnich. Wszyscy będą ubiegać się o miejsca: I, II, III. Szczególnie zapraszamy dorosłych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z ortografią. Oni zawalczą o tytuł Kamieńskiego Mistrza Ortografii.

Dyktando odbędzie się we wtorek 10 maja 2022 r. O godzinie 9:00 dyktando napisze grupa najmłodszych uczestników, o godzinie 11:00 następna grupa, czyli uczniowie klas VII-VIII. O godzinie 12.45 zacznie pisać dyktando młodzież szkół średnich,  a o godzinie 17:00 dorośli. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ortograficznych zmaganiach. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii na zwycięzców oczekują nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Dodatkowe informacje : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 9, tel. 91 38 20 541, e-mail : pimbpkamien@wp.pl

Organizator nie wymaga wcześniejszych zapisów do grupy dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!