W sobotę (16.02) od godziny 09:00 w Hali sportowej przy ul. Leśnej w Międzyzdrojach została rozegrana V edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Fala Woman Cup 2019. Honorowy Patronat nad turniejem sprawował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który ufundował wspaniałe nagrody rzeczowe oraz Starosta Powiatu Kamieńskiego Pan Józef Malec, Który ufundował puchary dla wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju. Swój wkład w organizację miał również Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Pan Jan Bednarek,  który ufundował pamiątkowe piłki dla wszystkich drużyn. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Joanna Piwińska – wice starosta Powiatu Kamieńskiego. Honorowym gościem w czasie trwania rozgrywek był Burmistrz Międzyzdrojów Pan Mateusz Bobek.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Błękitni Stargard

2 miejsce – Energetyk Junior Gryfino

3 miejsce – Warta Śrem

4 miejsce – Fala I Międzyzdroje

5 miejsce – AP Kotwica Kołobrzeg

6 miejsce – Polonia Poznań

7 miejsce – Grom Czacz

8 miejsce – Fala II Międzyzdroje

Zawody rozgrywano w systemie każdy z każdym a mecze trwały 10 minut. Po rozegraniu 28 spotkań trenerzy wszystkich drużyn oddawali swoje głosy na wyróżniające się zawodniczki. W ten sposób wyłoniono: Najlepsza zawodniczka turnieju – Zuzanna Greser z drużyny Polonia Poznań, najlepsza bramkarka turnieju – Emilia Konstantynopolska z Energetyka Junior Gryfino. Królową strzelczyń okazała się Aneta Krus z Błękitnych Stargard, która zdobyła 10 bramek dla swojej drużyny.  Najlepsze zawodniczki oprócz pamiątkowych statuetek i dyplomów po raz pierwszy w historii naszego turnieju otrzymały wouczery na zakup sprzętu sportowego do wykorzystania u partnera technicznego Klubu Pana Kamila Kędzierskiego ze Sklepu Sportowego AUT ze Stargardu. Trener Łukasz Szumlewski nie krył zadowolenia z postawy obydwu wystawionych drużyn, które bardzo dobrze zaprezentowały się na boisku. Mecze były bardzo wyrównane a wisienką na torcie a zarazem dużą niespodzianką była wygrana naszych młodych zawodniczek z Fali II nad bardziej doświadczoną ekipą Fali I. Specjalną nagrodę – pamiątkowy puchar za wspaniały doping otrzymali kibice Poloni Poznań, którzy przez cały turniej nie szczędzili gardeł i wspierali zawodniczki z wielkopolski. Turniej nie mógłby się odbyć bez pomocy ludzi na których zawsze można liczyć. Wielkim sercem jak zwykle wykazali się wspaniali rodzice naszych dziewcząt, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników za co bardzo serdecznie dziękujemy. Ciepły posiłek dla zawodniczek i wszystkich gości zapewnili Państwo Katarzyna i Łukasz Mędry właściciele Restauracji Neptun. Serdeczne podziękowania kierujemy także dla Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą Utrzędu Miasta Międzyzdroje, który jak co roku zapewnił gadżety promocyjne dla trenerów, sędziów oraz wszystkich zawodniczek. Podsumowując, turniej okazał się po raz kolejny sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie piłkarskim. Można było zaobserwować wiele wspaniałych akcji, pięknych goli oraz fenomenalnych parad bramkarskich.

Cieszy fakt, że udział w naszym turnieju deklarują drużyny z innych województw co świadczy  o bardzo dobrej współpracy między klubami. Dziękując jeszcze raz wszystkim, dzięki którym ten turniej mógł się odbyć zapraszamy już dziś na kolejną VI już edycję FWC, która odbędzie się tradycyjnie w lutym 2020 roku. Drużyny gospodarzy wystąpiły w składach:

Fala I – Katarzyna Wojciechowska, Emilia Janik, Lucyna Szulc, Andżelika Piorun, Alicja Peitler, Joanna Bialik, Natalia Gierut, Amelia Stanioch

Fala II – Paulina Durzyńska, Oliwia Wolanin, Zuzanna Kurek, Gabrysia Trzybińska, Weronika Stefańska, Patrycja Nawojczyk, Dagmara Pozorska, Anna Chrastina.