Woliński Park Narodowy wydał ostrzeżenie dotyczące wysokiego stanu wód Bałtyku i Zalewu Szczecińskiego, które wpływają na bezpieczeństwo szlaków turystycznych w regionie. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas wędrówek oraz unikanie niebezpiecznych odcinków.

Z powodu obowiązujących alertów hydrologicznych, obecnie nie jest możliwe bezpieczne przejście szlakiem czerwonym pomiędzy Międzyzdrojami a Grodnem. Władze parku przypominają, że w przypadku napotkania zablokowanych szlaków lub sytuacji, w której dalsze kontynuowanie wędrówki może stanowić ryzyko, należy natychmiast zawrócić.

Dodatkowo, turystom przypomina się, że chodzenie po klifach jest surowo zabronione. Naruszenie tego zakazu nie tylko narusza przepisy parku, ale przede wszystkim stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Klify, podmywane przez wzburzone morze, mogą być niestabilne i zagrażające obsunięciem.

Mieszkańcy i turyści planujący odwiedzić Woliński Park Narodowy w najbliższym czasie powinni uważnie śledzić komunikaty lokalnych władz i służb meteorologicznych. Wszystkie aktualizacje i zmiany w dostępności szlaków będą na bieżąco publikowane przez zarządzających parkiem.

Dla osób, które zdecydują się na odwiedziny parku, zaleca się wybieranie bezpiecznych i zalecanych tras oraz przestrzeganie wszelkich wytycznych i znaków ostrzegawczych. W razie wątpliwości lub potrzeby uzyskania pomocy zaleca się kontakt z służbami parku.