Na około trzy tygodnie zmieni się sposób dojazdu do lotniska Szczecin-Goleniów. Zmiana organizacji ruchu związana jest z budową drogi S6. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na budowanym odcinku drogi S6 Goleniów-Nowogard wykonawca w przyszłym tygodniu, około 7 listopada, planuje wprowadzenie zmiany organizacji ruchu.

Obejmie odcinek o długości dziewięciu kilometrów od węzła Goleniów Północ do budowanego przejścia dla zwierząt na wysokości miejscowości Krzywice. Ruch pojazdów zostanie na tym odcinku przerzucony na gotowe fragmenty prawej i lewej jezdni drogi S6. Zmiany te pozwolą wykonać kolejne brakujące elementy nowego układu drogowego.

– Prosimy kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz ograniczone zaufanie do nawigacji samochodowych i przestrzegamy przed jazdą „na pamięć” – mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA.

Zmiany te będą skutkowały przede wszystkim innymi trasami dojazdu do lotniska w Goleniowie. Największe zmiany czekają kierowców jadących na lotnisko od strony Szczecina. Na węźle Goleniów Zachód (Święta) trzeba będzie zjechać do Goleniowa i przez miasto dojechać do lotniska. Nie będzie możliwości dojazdu tak jak dotychczas od strony węzła Goleniów Północ (S3/S6). Dojazd do lotniska od strony Koszalina i wyjazd z stronę Szczecina będzie możliwy przez częściowo czynny węzeł Goleniów Lotnisko. Natomiast wyjazd w kierunku Koszalina będzie możliwy tak jak dotychczas, z tym że fragment drogi krajowej 6 za Glewicami będzie jednokierunkowy ze znakiem „Stop” przed włączeniem się w jezdnię S6.