Do Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach wpływają skargi od mieszkańców i turystów dotyczące złego stanu technicznego placu zabaw przy Alei Gwiazd. Obecny plac zabaw został wybudowany w 2008 roku, jest więc już mocno wyeksploatowany. Plac jest regularnie monitorowany a zgłaszane usterki sukcesywnie naprawiane.

,,Zdajemy sobie sprawy, że jeden plac zabaw w miejscowości wypoczynkowej szczególnie w okresie letnim jest niewystarczający. Teren obecnego placu zabaw został objęty projektem ,,Międzyzdroje morze zieleni”, który rusza od jesieni 2019 roku. Dzięki realizacji tego projektu, w miejscu starego, powstanie nowy atrakcyjny plac zabaw. Dlatego nie angażujemy większych środków finansowych w obecny plac” – powiedział Burmistrz Mateusz Bobek.

Nowy plac zabaw powstanie w ramach zagospodarowania skweru rekreacyjnego przy promenadzie. Będą na niej strefa maluchów z huśtawkami, zjeżdżalnią, wigwamem, ścieżka zdrowia z podwieszanymi mostkami oraz strefa dla dzieci starszych.

Podczas rozmów z mieszkańcami docierają do nas sygnały, że potrzebne są inne miejsca zabaw dla dzieci i w ramach budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w 2020 roku plac zabaw jest jedną z inicjatyw, które planują wykonać mieszkańcy w innej części miasta.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach