To przykre i po prostu bezczelne, że na tak tragicznym wydarzeniu próbuje się kreować politykę – irytuje się Burmistrz Stanisław Kuryłło, w związku z publikacją jaka ukazała się w jednym z lokalnych publikatorów dotyczącą 9. rocznicy tragicznego pożaru, w którym śmierć poniosły 23 osoby. 

Autor publikacji dopytuje czy ktokolwiek pamiętał o rocznicy pożaru budynku hotelu socjalnego. Dalej stwierdza, że w 9. rocznicę tragedii przy pomniku trudno znaleźć ślady oficjalnej uroczystości czy wiązanki złożonej przez oficjalną delegację gminy czy innych władz. To przykre i po prostu bezczelne, że na tak tragicznym wydarzeniu próbuje się kreować politykę. Wystarczyło zwyczajnie zapytać w Urzędzie Miejskim, zamiast jak redakcja ikamien.pl insynuować, że ktoś nie pamiętał o 13 kwietnia i rocznicy pożaru hotelu socjalnego. Chciałbym zdementować i zaznaczyć, że bez obecności reporterów, nasza delegacja złożyła kwiaty dla upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia – napisał za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Burmistrz Gminy Kamień Pomorski.

13 kwietnia 2009 roku w wyniku pożaru hotelu socjalnego przy ulicy Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim zginęły 23 osoby w tym 13 dzieci. Śledztwo w sprawie pożaru prowadziła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, a nadzór – Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie. We wrześniu 2015 roku Sąd Apelacyjny w Szczecinie ostatecznie orzekł o winie dwójki urzędników z byłego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kamieniu Pomorskim. Sędzia wydając wyrok stwierdziła, że oskarżeni wykonywali polecenia Burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Wyrok otworzył poszkodowanym i ich rodzicom drogę do ubiegania się o zadośćuczynienia. Łącznie kamieński samorząd będzie musiał przeznaczyć na ten cel kilka milionów złotych.