Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek, że nowym ministrem cyfryzacji zostanie Marek Zagórski. Nowy minister urodził się w Kamieniu Pomorskim. Jest także absolwentem kamieńskiego Liceum.

Marek Tadeusz Zagórski urodził się 6 sierpnia 1967 w Kamieniu Pomorskim. Jest absolwentem Liceum w Kamieniu Pomorskim. W 1993 ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W 1997 ukończył kurs nowoczesnego zarządzania finansowego we Francuskim Instytucie Zarządzania, w 2001 studium podyplomowe w zakresie bankowości i finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W latach dziewięćdziesiątych był redaktorem naczelnym tygodnika „Punkt Widzenia”, pracował w Wydawnictwie „Morze i Ziemia” jako kierownik działu kolportażu, był redaktorem naczelnym telewizji kablowej TV Gryfnet w Szczecinie a także prezesem zarządu Pomorskiej Stacji Radiowej. W 1998 pracował w Urzędzie Miejskim w Szczecinie jako pełnomocnik prezydenta miasta. W 1999 był zastępcą dyrektora zespołu w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 1999–2001 kierował gabinetem politycznym ministra rolnictwa i rozwoju wsi Artura Balazsa.

Zagórski nie jest nową postacią w ministerstwie cyfryzacji. Z resortem jest związany od września 2016 roku. Po rekonstrukcji rządu i odejściu minister Anny Streżyńskiej, to on kierował pracami resortu.