W następną sobotę (27.01) na rynku w Kamieniu Pomorskim odbędzie się uroczysta przysięga 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. O godzinie 12:00, 73 żołnierzy ochotników złoży uroczystą przysięgę wojskową, będącą kulminacyjnym momentem zimowego szkolenia w ramach „Ferii z WOT”.

Uroczystości rozpoczną się już o 10:30 mszą świętą w Konkatedrze w Kamieniu Pomorskim, gdzie żołnierze, ich rodziny oraz mieszkańcy będą mogli wspólnie złożyć hołd i poprosić o błogosławieństwo dla przyszłych obrońców ojczyzny. Po mszy, w atmosferze podniosłej, żołnierze przemaszerują ulicami miasta, aby dotrzeć na miejsce przysięgi.

Oprócz ceremonii przysięgi, mieszkańcy i goście będą mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym oraz będą świadkami występu orkiestry wojskowej, co dodatkowo uświetni ten ważny dzień. Dla wielu będzie to również okazja do degustacji tradycyjnej grochówki wojskowej, która często towarzyszy podobnym wydarzeniom. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i powiatu, aby wspólnie świętować ten dzień i wspierać żołnierzy, którzy zdecydowali się poświęcić część swojego życia na służbę w strukturach WOT.