To był historyczny dzień dla kamieńskiej piłki nożnej. Ponad siedemdziesięcioletniemu Gryfowi Kamień Pomorski wyrósł młodszy brat – Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski, która zajmuje się szkoleniem najmłodszych adeptów piłkarstwa. W sobotę (03.02) na specjalnej gali w kamieńskiej hali widowiskowo-sportowej oficjalnie zainaugurowano jej powstanie.

Najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru była prezentacja prawie 150. młodych zawodników i zawodniczek, którzy uczęszczają na zajęcia prowadzone przez trenerów: Stanisława Kuryłłę, Dawida Sandzewicza, Remigiusza Pęcaka, Pawła Pawlaczyka oraz Ireneusza Benedyczaka.

Młodzi piłkarze spod znaku Gryfa wraz ze szkoleniowcami, w asyście kolorowych świateł, stroboskopów i konfetti na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowali się nie tylko mieszkańcom gminy, ale także zaproszonym gościom m. in. władzom Miasta i Gminy Kamień Pomorski, dyrektorowi biura Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Dariuszowi Królikowskiemu, władzom, byłym i obecnym piłkarzom kamieńskiego Gryfa, sponsorom.

Burmistrz Gminy Kamień Pomorski Stanisław Kuryłło, który wystąpił w podwójnej roli włodarza miasta jak i trenera, w emocjonalnym przemówieniu życzył powodzenia najmłodszemu kamieńskiemu klubowi. Nie tylko on, ale chyba wszyscy, którzy mają na sercu dobro kamieńskiej piłki liczą, że liczba dwunastu reprezentantów kraju wywodzących się z Kamienia i okolic wzrośnie a nowy klub będzie rozpoznawany nie tylko w Polsce. Przedstawiciel ZZPN Dariusz Królikowski podarował na ręce Prezesa Akademii Damiana Omelańskiego symboliczne 10 piłek, które to będą jedną z cegiełek do realizacji tego celu.

Oczywiście nie były to jedyne atrakcje tego wieczoru. Zgromadzonej publiczności zaprezentował się Alex Kalugin i Sebastian Kamiński. Pokaz sztuczek piłkarskich w wykonaniu Konrada Gorczyńskiego, cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodych piłkarzy, którzy także mogli spróbować swoich sił we freestyle. Imprezę zakończyła loteria nagród rzeczowych.

Mariusz Pszczółkowski