Komfortowe miejsca noclegowe w Międzywodziu, nowa świetlica wiejska w gminie Golczewo, rekreacja i wypoczynek na terenie gminy Kołobrzeg czy rozwój działalności gastronomicznych. Ponad 750 tys. zł z PO RYBY 2014-2020 pomoże beneficjentom zrealizować ich działania na Pomorzu Zachodnim. Umowy przyznające unijne wsparcie podpisał 25 marca br. w Szczecinie wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.
– Gratuluję wszystkim beneficjentom. Życzę solidnych, terminowych wykonawców – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.
W Międzywodziu turyści będą mogli korzystać z nowych miejsc noclegowych. Przy ulicy Radosnej powstanie całoroczny pensjonat Róża Wiatrów. – Wywodzę się z rodziny rybackiej, więc w takim charakterze będzie Róża Wiatrów. Mam nadzieję, że za rok wczasowicze będą mogli już z niego korzystać” – mówiła beneficjentka Anna Sławicz.
Nową chłodnię zakupi bistro-smażalnia w Mielnie. Szatkownica, ekspres do kawy, szafa chłodnicza, zmywarka, stoły i garnki to przykłady sprzętów jakie trafią do restauracji w Dziwnowie. Lokal funkcjonuje od kilkunastu lat, więc wymiana wyposażenia jest niezbędna. – Restaurację prowadzili moi dziadkowie, teraz ja przejęłam stery. Chcę ją ulepszyć, zmodernizować i unowocześnić – opowiadała Weronika Kozicka, właścicielka.
Mieszkańcy Kłodzina (gm. Golczewo) niebawem będą mieć nowe miejsce rekreacji i integracji. Budynek byłej hydrofornii zostanie zaadaptowany na świetlicę wiejską. Wsparcie finansowe pozwoli także na zakup niezbędnego wyposażenia. – Mieszkańcy bardzo czekają na tą świetlicę. Cieszą się, że będą mieli miejsce w którym będą się spotykać. – mówił burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.
Na terenie gminy Kołobrzeg powstaną nowe miejsca odpoczynku. W Bogucinie i Budzistowie na zagospodarowanych terenach staną wiaty z ławo stołami, grille i urządzenia do zabawy dla dzieci. Swoją ofertę historyczną poszerzy zabytkowa Reduta Morast w Kołobrzegu.
– To uzupełnienie prac, które wykonaliśmy w zeszłym roku dzięki środkom z RPO. Wyremontowaliśmy Redutę Morast i teraz ją doposażamy. Te 4 muszkiety pruskie, repliki, pochodzą z okresu, kiedy powstała Reduta. Elementy, które dokupujemy posłużą grupom rekonstrukcyjnym, aby uatrakcyjnić pobyt nie tylko w porcie, ale też w mieście. – informował Artur Lijewski, prezes Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg.
Całkowity koszt wszystkich działań to ok. 2 mln zł. Dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wynosi ponad 750 tys. zł.
źródło:
Urząd Marszałkowski