Burmistrz Kamienia Pomorskiego podpisał dziś (17.11) umowę  na modernizację kolejnych pięciu ulic w centrum miasta. Chodzi o ulice Wysockiego, Kościuszki, Plac Wolności, Jagiełły oraz Pocztową. Prace mają rozpocząć się w grudniu, a zadanie zostanie podzielone na dwa etapy.

Prace rozpoczną sie od ulic Jagiełły, Plac Wolności oraz Pocztowej i to z nich jako pierwszych już niebawem zniknie asfalt. W zależności od pogody oraz tempa prac, najprawdopodobniej od marca rozpocznie się remont ulic Kościuszki oraz Wysockiego.

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców, gości, turystów i kuracjuszy poruszających się po naszym mieście zarówno w ruchu drogowym jak i pieszym to nasz priorytet. Dziś podpisaliśmy umowę na realizację kolejnych 5 ulic w naszym mieście w jego centrum. Cieszę się ogromnie, że oprócz dofinansowania które otrzymaliśmy że strony rządowej za które bardzo dziękuję to wykonawcą będzie nasza lokalna firma Derylak – Bud związana już niejednokrotnie z inwestycjami realizowanymi na naszym terenie. To będzie w tej kadencji na ten moment przebudowana 14 ulica a w planach mamy przebudowę 20 ulic! – mówi Burmistrz Kamienia Pomorskiego.

Przebudowa i rozbudowa ulic z przebudową infrastruktury technicznej – Kamień Pomorski, realizowana w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład