Za 11 miesięcy od dziś, tj. 7 sierpnia 2022 roku centrum Kamienia Pomorskiego zupełnie zmieni swoje oblicze! Wszystko za sprawą umowy z wykonawcą, którą podpisano w Starostwie Powiatowym przy wsparciu z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wielka inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku i będzie realizowana etapami. 

Wspólnie z władzami Gminy uznaliśmy, że to ważny temat dla miasta stąd nasze partnerstwo. Mówimy o modernizacji samego serca Kamienia Pomorskiego. Cieszymy się, że wreszcie doszło do podpisania umowy, a co za tym idzie, która będzie realizowana w tym samym czasie co przebudowa ulicy Piastowej i Gryfitów finansowana w całości przez Gminę – zaznaczył Starosta Józef Malec. 

Na mocy dziś podpisanej umowy zmodernizowane zostaną ulice Basztowa, Strzelecka, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego. Oprócz tego, Gmina we własnym zakresie wykona remont ulicy Gryfitów oraz Piastowej. Ponieważ zakres prac jest naprawdę duży, w Starostwie dyskutowano na temat logistyki i wyłączania z ruchu ulic. Urzędnicy chcieliby, aby prace rozpoczęły się od strony Żeromskiego i Placu Katedralnego, a ulicą na której prace rozpoczęłyby się dopiero w przyszłym roku byłaby Basztowa. Na drogach pojawi się kostka brukowa podkreślająca zabytkowy charakter miasta.

Chciałem podziękować Panu Staroście, obecnemu tu przedstawicielowi Zarządu i całej Radzie Powiatu za wsparcie i partnerstwo przy realizacji. To jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych na terenie naszego miasta. Modernizowane ulice położone są w samym centrum, co oczywiście będzie wiązało się z pewnymi utrudnieniami przez najbliższe kilka miesięcy. Patrząc jednak na zaangażowanie urzędników obydwu naszych urzędów oraz zapał wykonawców, wierzę że już w przyszłym roku może nawet przed wakacjami będziemy mogli poruszać się po nowych, bezpiecznych nawierzchniach powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.