Udało się! Gmina Świerzno sfinalizowała umowę na modernizację jednego z etapów planowanej w nadchodzących miesiącach przebudowy dróg pomiędzy Świerznem, a Pobierowem. Inwestycja, w którą zaangażowane jest kilka samorządów jest największym zadaniem drogowym w historii Gminy. 

Chodzi o odcinek Świerzno DW 103 – Gostyniec, którego inwestorem jest gmina Świerzno, Gostyniec – Gostyń – granica Powiatu Kamieńskiego, tu inwestycje wykona Powiat Kamień Pomorski oraz odcinek w granicach Powiatu Gryfickiego tj. 1800 m do ronda w Pobierowie, na DW 102., którego inwestorem jest Powiat Gryficki oraz Gmina Rewal.

– To ważna dla nas chwila. Podpisałem umowę ze znaną już w Świerznie firmą Tauber Polska na wykonanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku Świerzno-Gostyniec. To kolejny etap w między powiatowym projekcie przebudowy drogi Świerzno – Gostyniec – Gostyń – Pobierowo. Budowa tej drogi będzie ważnym krokiem w dalszym rozwoju m.in. gminy Świerznomówi nie kryjąc radości Wójt.

Na odcinku Świerzno – Pobierowo, wraz z przebudową drogi, będzie wykonana zostanie także ścieżka pieszo – rowerowa. Wszystkie zadania realizowane są z Rządowego Funduszu Strategicznego Polski Ład i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.