W Dziwnówku trwają intensywne prace związane z przebudową ulic Kamieńskiej i Zaułek. Jak zaznaczał w trakcie ostatniej sesji zastępca burmistrza, na miejscu pracują cztery brygady, gdyż nie ma czasu na błędy.

– Prace trwają każdego dnia do godziny 19, wiem jak bardzo duże utrudnienia stwarzamy do Mieszkańców i prowadzonej przez nich działalności. Teraz będzie układna nawierzchnia, musimy zdążyć przed sezonem – stwierdził Łukasz Dzioch.

Warta ponad 2 mln złotych inwestycja jest realizowana przez okoliczną firmę Ekol Bogdana Kokolusa. Zadanie do którego radni dołożyli dodatkowo 700 tysięcy złotych, uzyskało taką samą kwotę dofinansowania.

Na miejscu pojawiła się kostka brukowa, fontanna, zegar słoneczny oraz ławki, leżaki i nasadzenia roślinne. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Gmina Dziwnów pierwotnie zdecydowała, że przeznaczy na to zadanie 1,4 mln złotych.

Po pierwszym rozstrzygnięciu przetargowym, najtańsza oferta przekraczała przeznaczoną przez samorząd kwotę o blisko 600 tysięcy złotych. Jak tłumaczył zastępca burmistrza, wszystko przez zwiększony zakres inwestycji. Ostatecznie za 2 mln 61 tys. złotych podpisano umowę z firmą PUBiL Ekol Bogdana Kokolusa z Dziwnówka.