– Akty solidaryzmu ludzi są niesamowite – mówi jeden z naszych Czytelników, który przejeżdżając przez Stuchowo, na jednym z bloków zobaczył kilkumetrową ukraińską flagę! Trwająca od kilku dni agresja Rosji na Ukrainę przeradza się w coraz to bardziej krwawy konflikt. Pociski każdego dnia spadają na domy zwykłych mieszkańców. 

Ostrzeliwują szpitale czy budynki mieszkalne. Mieli złamać ich opór w kilkadziesiąt godzin, a tymczasem Naród Ukraiński kolejny dzień dzielnie stawia opór bandyckiemu napadowi Władimira Putina. Nasz kraj wspiera sąsiadów na wszystkich frontach. Dziś (1.03) zapadła decyzja o przekazaniu 28 samolotów MIG-29 na potrzeby ukraińskiej armii.

Mieszkańcy przekazują żywność, odzież oraz środki finansowe. Do naszego Powiatu docierają pierwsi uchodźcy, którzy uciekają przed wojną. – Tym ważniejsze są takie zwykłe akty solidarności. Kiedy zobaczyłem, że ten malutki budynek opasa ukraińska flaga zrobiło mi się naprawdę miło – dodaje jeden z naszych Czytelników.

Wy też zbieracie się na podobne akty solidaryzmu? Jeśli tak, pokażcie nam te gesty wsparcia! Wyślijcie zdjęcie na nasz Funpage kamienskie.info, mailowo na kontakt@kamienskie.info albo poprzez komunikator Whatsapp na nr 883 270 113.