Chcąc, aby nasze działania były przejrzyste i słuszne podejmujemy inicjatywę, do której przystępuje wiele  placówek oświatowych w Polsce. Wspieramy ofiary wojny dołączając  do Fundacji Sipomaga, ponownie do akcji „ Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie” polegającej na powiązaniu działań edukacyjnych ze zbiórką na rzecz osób doświadczonych wojną w Ukrainie. Akcja nie prowadzi zbiórek rzeczowych i jest zgodna z założeniami działań pomocowych, także podejmowanych na terenie naszej szkoły, a jej sposób pomagania jest czytelny
i celowy. Pomagamy na miarę naszych możliwości, a nie mamy innych, na ten moment, jak zbieranie funduszy, w celu przekazywania ich wiarygodnej Fundacji, która w sposób rzetelny, czytelny, efektywny pomaga od lat ludziom poszkodowanym przez los, dzisiaj także Ukrainie. Jednocześnie zachęcamy do odwiedzania stron internetowych, na których można zapoznać się z celowością działań prowadzonych przez Fundację Siepomaga, która monitorując bieżące potrzeby uchodźców z Ukrainy, przeznacza pieniądze na zakup najpotrzebniejszych  im rzeczy, dysponując zapleczem umożliwiającym transport oraz ponosząc odpowiedzialność za dysponowanie przelanymi na konto Fundacji środkami finansowymi. 

Cel akcji przetłumaczony jest na stronie siepomaga.pl na język ukraiński. Przelewu dokonamy na konto  Fundacji Siepomaga 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892, w tytule „Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!”. Fundacja Siepomaga nie pobiera żadnych opłat ani prowizji z tej zbiórki, w całości przekazuje pieniądze na pomoc Ukraińcom.

Na stronie siepomaga.pl można, w każdej chwili zapoznać się z aktualnymi formami wsparcia Ukrainy, dzięki wpłacającym osobom, instytucjom oraz bezpośrednio śledzić licznik wysokości zebranych środków, który na naszych oczach rośnie, z każdą dokonaną wpłatą, całą dobę, mniej więcej co 20 sekund. Od 2 tygodni trwa największa mobilizacja darczyńców w historii Siepomaga.  Zwracamy także uwagę na apel Fundacji Siepomaga.

Nie zwlekaj, rozlicz swój PIT i przekaż 1% podatku:
KRS: 0000396361
Cel szczegółowy: 0185785 Ukraina

W czwartek 17 marca 2022r.,  w  naszej szkole kolejna akcja pomocowa dla ofiar wojny. Sprzedaż ciasta,  w szkolnej kawiarence przeprowadzona będzie od godz. 8.00 do godz. 10.00. Zbieramy, komisyjnie zliczamy i komisyjnie wpłacamy pieniądze, zawsze w dniu przeprowadzonej zbiórki. Zatem nie gadamy-pomagamy!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Szkoły Podstawowej 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie
Renata Włodarczyk