Policjanci Posterunku Policji w Dziwnowie zatrzymali trzech sprawców włamania do magazynu sklepu POLO Market przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie. Okazali się nimi mieszkańcy Dziwnowa – 62-letnia kobieta oraz 53-letni i 43-letni mężczyzna. Łupem złodziei padła żywność przeznaczona do utylizacji.

16 marca 2018 roku około godziny 22.00 przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie doszło do włamania do magazynu sklepu POLO Market. Jak ustalono trzech sprawców po uprzednim zerwaniu kłódki zabezpieczającej wejście do pomieszczenia magazynu, weszło do środka skąd ukradli żywność w postaci: mięsa, wędlin oraz między innymi serów i jogurtów na łączną sumę strat 260 złotych.

Powiadomieni o fakcie policjanci Posterunku Policji w Dziwnowie, w wyniku podjętych czynności ustalili tożsamość sprawców. Niezwłocznie udali się oni do miejsca zamieszkania typowanych sprawców. W mieszkaniu oprócz podejrzanych, ujawnili pozostałości skradzionej żywności. Jak ustalono część skradzionych wcześniej produktów spożywczych, podejrzani w sprawie, zdążyli już skonsumować.

Cała trójka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Teraz za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed Sądem.

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim