Wspólne działania policjantów ze Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o kradzież rowerów. Odzyskane w jego mieszkaniu jednoślady już trafiły do prawowitego właściciela.

W dniu 22 kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zgłosił się pokrzywdzony, który w wyniku kradzieży utracił dwa rowery elektryczne marki KTM o łącznej wartości 42.000 zł. Do przestępstwa doszło na terenie Międzywodzia. Z pokrzywdzonym skontaktował się mężczyzna, który oświadczył, że pomoże mu odzyskać rowery. Zażądał za ich odzyskanie 16.000 zł, które rzekomo miał zapłacić złodziejom za ich wykup. Dodatkowo właściciel miał przekazać 1.000 zł., które miał zabrać zabrać dla siebie w zamian za pomoc w ich odzyskaniu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną, który dzwonił z żądaniami jest 29 letni mieszkaniec Świnoujścia. Zamiast zapłaty czekała na niego niemiła niespodzianka w postaci wizyty policjantów ze Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego, wspomaganych przez młodych adeptów odbywających praktyki zawodowe na terenie naszego miasta.

Wspólne działania policjantów pozwoliły ustalić, że skradzione rowery mężczyzna przechowuje w miejscu swojego zamieszkania. Okazało się, że to on sam ukradł je , a następnie próbował wymusić od właściciela rowerów zapłatę za ich zwrot.

Świnoujścianin został zatrzymany, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na postawienie mu zarzutów. Odzyskane przez mundurowych rowery trafiły do właściciela.

asp. Magdalena Figarska- Śnieć