Choć do 3 lutego kiedy to na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wolińskiej 7 odbędzie się uroczysta inauguracja Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski jeszcze troszkę czasu, to młodzi piłkarze z Kamienia Pomorskiego i okolic nie czekając na to wydarzenie po przerwie świąteczno-noworocznej mocno wzięli się do pracy.

Przed tygodniem można było przeczytać o występach drużyny rocznika 2011 podczas rozgrywek Szczecińskiej Ligi Mistrzów, tym razem pracowity weekend mięli piłkarze AP Gryf z roczników 2004, 2005, 2006 i 2007. Pierwsi bo już w piątek (12.01) na sztuczne boisko im. Eryka Adama Forella wyszli trenowani przez Stanisława Kuryłłę zawodnicy z roczników 2004/2005. Rozegrali oni sparing z beniaminkiem wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych gr.A – Vinetą Wolin. Spore osłabienia kadrowe, brak m. in. nominalnego bramkarza spowodowało, że byli oni jednak tłem dla występującego w wyższej klasie rozgrywkowej rywala. Mimo wysokiej porażki zdobyli oni kolejne doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości.

Kilku piłkarzy występujących w tym pojedynku nie miało dużo czasu na odpoczynek. Dzień później uzupełnieni przez zawodników z rocznika 2006 udali się oni do Dziwnowa, gdzie na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Reymonta 10 wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim dla rocznika 2005.  Bartosz Kłoskowski, Marcel Brzęczkowski, Teodor Chrostowski, Bartosz Wójcik, Tobiasz Maciejewski, Kacper Termanowski oraz Fabian Bodek mimo, że rywalizowali z Akademią Junior Police, Akademią Piotra Reissa Świnoujście, Jantarem Dziwnów i SV Fortuną Schmölln nie mięli sobie równych. Prowadzeni przez Stanisława Kuryłłę zawodnicy wygrali cały turniej.

Cztery godziny później w Hali Sportowej przy ul. Norweskiej 12 w Świnoujściu rywalizację rozpoczęli podopieczni trenera Dawida Sandzewicza z rocznika 2007 (na zdj. tytułowym). Gościli oni na turnieju organizowanym przez Akademię Piłkarską Baltica Świnoujście – Baltica Cup. Zmierzyli się oni z drużyną gospodarzy, Gavią Choszczno, Football Academy Gryfice, Falą Międzyzdroje oraz Eintrachtem Ahlbeck. Grając systemem każdy z każdym, po pięciu zwycięstwach i jednym remisie okazali się oni najlepszym zespołem występującym tego dnia w Hali Sportowej Gimnazjum nr 3.

– Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie w dzisiejszy turnieju bo było naprawdę zadowalające. Zasługują na szczerą pochwałę za ten dzień – mówił po turnieju zadowolony trener Sandzewicz. Mikołaj Termanowski, Adrian Konopski, Hubert Bodek, Dominik Ryznar, Błażej Sawuła, Aleksander Woźniak, Kacper Polak, Adrian Grabarski, Szymon Żurawski oraz Filip Pięta osiągnęli następujące rezultaty:  AP Gryf – FA Gryfice 3:0 (Woźniak 3) AP Gryf – Eintracht Albeck 2:1 (Bodek, Sawuła) AP Gryf – Fala 2:0 (Woźniak, Bodek) AP Gryf – Gavia I Choszczno 4:0 (Woźniak, Bodek 2, Polak) AP Gryf – AP Baltica Świnoujście 1:0 (Woźniak) AP Gryf – Gavia II Choszczno 0:0

W niedzielę (14.01) trener Dawid Sandzewicz nie odpoczywał. Tym razem z mieszanym zespołem z roczników 2006/2007 (na zdj.) udał się do Gryfic, gdzie w Gryf Arenie w ramach XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali oni towarzyskie spotkanie ze Spartą Gryfice.  Aleksander Bruger, Rafał Augustyniak, Kuba Ryterski, Mikołaj Drzewiecki, Maciej Kułaga, Kacper Adamek, Adrian  Kaczmarek, Fabian Bodek, Mateusz Kamiński, Aleksander Woźniak i Adrian Konopski pokonali młodych gryficzan 4:3. Gole dla piłkarzy z herbem Gryfa zdobyli: Mikołaj Drzewiecki dwa, Fabian Bodek i Adrian Kaczmarek

Mariusz Pszczółkowski